Pojistit si zdraví a život je v poslední době velice populární a žádané. Není se čemu divit. Životní tempo se zrychluje a rizika úrazů a vážných nemocí se zvětšuje.
Životní pojištění může mít několik funkcí:

  • zajištění pohodlného života pojištěného v případě úrazu nebo vážné nemoci
  • zajištění zbytku rodiny v případě, že její živitel zemře nebo je invalidní
  • vyplacení bolestného v případě úrazu pojištěného
  • efektivní je pojištění kombinované se spořením (sobě, dětem)
  • a tak dále

 

Životní pojištění si pořizují zodpovědní lidé, kteří nechtějí riskovat, že při úrazu nemoci zůstanou oni nebo jejich blízcí bez finančních prostředků. Navíc, pokud využijeme investiční životní pojištění, jsme pojištění a zároveň si spoříme.

Životní pojištění má mnoho podob a možností. Nabízejí je všechny významné pojišťovny a to za různých podmínek. Je třeba tedy provést srovnání cen a nabídek a vybrat si tu nejvhodnější pro sebe a svoje blízké.

Pojištění dětí

Velký význam může mít i životní pojistka dětí. Ta může mít mnoho podob, nejdůležitější však je, aby poskytovala dobrý spořící i pojistný produkt zároveň. Spořící proto, aby dítě ve stanovený čas dostalo obnos peněz pro úspěšný start do samostatného života – často se sjednává od narození dítěte po 18 rok života, případně až do 26 let. I relativně malá měsíční částka po dvou dekádách vytvoří statisíce korun, které rozhodně nejsou zanedbatelnou pomocí v uskutečnění plánů, kterých mají mladí lidé nepočítaně.

Pojištění pak spočívá hlavně na dvou pilířích – při úmrtí rodiče, který toto pojištění platí, se pojišťovna může zavázat, že celou dobu do konce pojistky bude platit pojistné sama, takže dítě nakonec o nic nepřijde. Druhým pilířem je to, že v případě úmrtí dítěte dostanou určitou částku rodiče – buď předem sjednanou, nebo do té doby naspořenou, ale to jsou opravdu smutné scénáře, které žádný rodič určitě nemá na mysli, když životní pojistku dítěti sjednává.

V současné době, kdy je budoucnost stavebního spoření spíše temná, je investiční životní pojištění jednou z možností, jak si dlouhodobě spořit a navíc získat pro těžké životní situace oporu a stabilitu.

Sorry, comments are closed.