Pokud si v rámci povinného ručení připlatíte za asistenční služby, získáte tak jejich nadstandardní plnění. To se oproti asistenční službě zdarma vyznačuje vyššími plněními i rozšířením portfolia služeb.

Základem zůstává příjezd na místo nehody či poruchy, oprava na místě popřípadě odtah. Je také zajištěno ubytování nebo dopravení do cíle cesty či zpět domů v případě, že oprava trvá déle nebo se nedaří automobil zprovoznit. Poskytnuta může být i půjčka na nezbytné náklady spojené s nehodou či poruchou. To vše plus další služby nabízí asistenční služby za příplatek a to v limitech a plněních vyšších, než je tomu u těchto služeb zdarma. Součástí nadstandardu bývají i právní služby. Také limity pro řešení poruchy či nehody jsou v tomto případě vyšší, čímž je zaručeno, že se naše vysněná dovolená, nestane, vinnou hloupého defektu, noční můrou. V těchto případech totiž většinou asistenční služba garantuje odtah vozidla zpět domů a tím i snižuje konečnou cenu za jeho opravu, neboť v zahraniční bychom většinou sáhli do kapes mnohem hloub.

Některé pojišťovny nabízejí možnost, jak dokonce zdvojnásobit limity plnění u asistenční služby za příplatek. Lze si je totiž připlatit v rámci povinného ručení, ale i havarijního pojištění. Pokud si sjednáte obě pojištění vozidel u jedné pojišťovny a u obou si připlatíte za asistenční služby, máte v případě potřeby zajištěný skutečně nadstandardní servis. A to se za pár stokorun ročně nejspíš vyplatí. Obzvlášť, pokud cestujete autem denně, na velké vzdálenosti nebo dokonce do zahraničí.

Asistenční služby zajišťují pojišťovnám specializované asistenční společnosti. Seznam těch smluvních pojišťovny uveřejňují na svých webových stránkách a v různých letácích, i s kontakty a pohotovostními telefonními čísly.

Na asistenčních službách se nevyplatí šetřit nikomu, kdo jezdí do zahraničí, neboť právě tam se můžeme snadno ocitnout mimo dosah přátel a oblíbených servisů. Odtah by se mohl prodražit a hlavně protáhnout, navíc bychom mohli mít problém s domluvou v tom kterém jazyce. Lepší je, když se můžeme vždy opřít o pomoc asistenčních služeb té své pojišťovny, která nám všechny problémy proplatí, nebo alespoň zorganizuje jejich nápravu.

Sorry, comments are closed.