V každém základním balíčku cestovního pojištění jsou pojištěná i rizika spojená s provozováním sportu. Jedná se ale většinou o základní krytí méně náročných sportů. Pokud se vám tedy něco stane při běhu, pojišťovna kryje léčebné a další náklady spojené s úrazem. Pokud se ale zraníte například při horolezectví, musíte mít nejspíš pojištění vyššího „kalibru“ abyste měli nárok na nějaké odškodnění.

Je proto se vždy informovat, co pojišťovna nabízí a za jakých podmínek. Ve většině případů jsou sportovní aktivity rozdělené do tří skupin a podle toho se pohybuje i cena pojištění. Jedná se o tyto tři kategorie:

–          základní – sporty při nichž je riziko vážného úrazu minimální – procházky, běh, rekreační volejbal, šnorchlování, odpočinkové plavání, a tak dále.

–          rizikové – sporty více náročné – jízda na koni, jachting, zimní sporty a podobně.

–          extrémní – velice náročné až nebezpečné sporty. Pojišťovny se velmi liší v nabídce v této kategorii a je proto velmi důležité si dopředu zjistit, jaká rizika jsou kryta – potápění s přístrojem (až do několika desítek metrů), speleologie, horolezectví, sjezd nebezpečných řek…

Na webových stranách pojišťoven lze sjednat pojištění online a lze dokonce provést srovnání cen s ostatními společnostmi. Záleží na každém zákazníkovi, jaký rozsah služeb a za jakou cenu, chce využít.

Sorry, comments are closed.