Kromě zákonem daného povinného ručení, existují i další možnosti, jak ochránit majetek a zdraví svoje a svých blízkých. Stále oblíbenější a preferovanější je havarijní pojištění vozidla. To není povinné, nicméně například leasingové společnosti jej po dobu splácení vyžadují. Jeho pořízením navíc zaručujete sami sobě odškodnění v případě, že budete viníkem nehody nebo vám vozidlo poškodí vandal či některý z přírodních živlů nebo pokud vám ho někdo zcizí. Na tyto případy se totiž povinné ručení nevztahuje.

K vypočtení náhrady škody slouží obvyklá cena automobilu. Tedy jeho cena, která je aktuální vzhledem ke značce, stáří, stavu, výbavě… Pokud dojde k totálnímu odpisu vozidla, dostaneme od pojišťovny zpět většinou 95% ceny obvyklé zpět. 5% bývá smluvně daná spoluúčast majitele.

Pokud si zákazník hodlá připlatit, může využít takzvaný systém GAP. Zde se při výpočtu ceny vozidla nepoužívá cena obvyklá, ale pořizovací. Což v důsledku znamená, že v případě havárie dostane mnohem víc peněz než je běžné, přičemž nezáleží na tom, v jakém stavu a jak staré bylo auto před nehodou. Dražší, ale zajímavá možnost.

havarijní pojistce lze také sjednat různá připojištění. Například připojištění skel, úrazovou pojistku vztahující se na sedadla ve vozidle, a podobně. Záleží jen na každém majiteli, do jaké míry chce mít pojištěná rizika související s provozem jeho vozidla.

Havarijní pojištění online si lze vybrat u některé z mnoha pojišťoven. Která bude ta pro vás ta pravá, zjistíte, když provedete Havarijní pojištění srovnání – tedy pomocí online formuláře porovnáte nabídky několika společností.

 

Pojištění vozidel online

Stejně jako je možné si sjednat po internetu povinné ručení, můžete to samé udělat i s havarijním pojištěním. Výsledkem může být několika procentní sleva, ušetřený čas a rychlé vyřízení. Pokud si teprve vybíráte, které pojišťovně se upíšete, můžete zkusit různé srovnávače pojistných sazeb, které vám dají jasnou představu, kde zrovna vy „nakoupíte“ nejlevněji. U těchto společností lze i pojištění sjednat, což se často vyplatí, protože jejich sazby jsou většinou o pár (i pár desítek) procent nižší, než u samotných pojišťoven.

Sorry, comments are closed.