Většina z nás jezdí pravidelně na dovolenou, někteří i na delší služební cesty. A to jsou příležitosti, kdy by mělo být využito cestovní pojištění. Je přitom lhostejné, zda se jedná o cesty do zahraničí nebo jen po tuzemsku. Nástrahy v podobě nehod a krádeží na nás číhají všude. Pojišťovny proto nabízejí komplexní služby týkající se cestovního pojištění. Podmínky v nich se mohou lišit a je proto dobré si provést porovnání cen v závislosti na tom, co která nabízí.

Pojištění pro cesty a pobyty v tuzemsku:

Pojistit se může každý, kdo chce mít pocit bezpečí a klidu, že udělal pro klidný průběh svého cestování vše, co mohl. Pojišťovny nabízejí například následující možnosti – cestovní pojištění trvalých následků a smrti v důsledku úrazu, pojištění proti krádeži, poškození nebo zničení osobních věcí, odpovědnost za škodu, sporty, storno pobytu, přerušení pobytu…

Pojištění pro cesty a pobyty do zahraničí:

Pokud se vzdáme pojištění při pobytech v tuzemsku, je to sice nepříjemné, pokud se nám například ztratí zavazadla a my nemáme nárok na odškodnění, není to ale nic proti tomu, jaké nepříjemnosti nás čekají v zahraniční v případě nějaké nepříjemnosti a absenci cestovního pojištění.

Ocitnout se daleko od domova, bez znalosti místní řeči a zákonů a ještě se například vážně zranit. To se může stát komukoliv, kdo se vydá na cesty do zahraničí. Drobné i vážné úrazy číhají na každém kroku a proto se určitě vyplatí být pojištěn. Pojišťovny mají většinou několik produktů, které různě kombinují nebo jsou schopné ušít pojistku přímo na míru.

K základu jistě patří cestovní pojištění léčebných výloh. To je v zahraniční velice důležité, protože systém zdravotnictví je v každé zemi jiný a s kvalitním pojištěním nás nic nezaskočí. Dále je vhodné pojistit si zavazadla, osobní věci, úrazy při sportu (zde pozor na nastavení pojistky a na to, jaké sporty obsahuje – většinou si lze vybrat z několika stupňů pojištění), asistenční a právní služby, repatriaci (návrat do vlasti) a další možná rizika.

Většina pojišťoven nabízí cestovní pojištění online. To znamená, že na jejich webových stránkách lze sjednat pojistku, aniž byste museli navštívit pobočku pojišťovny. Tuto službu využívá stále více klientů, neboť šetří čas i peníze. Po internetu je také snadnější provést srovnání cen.

Sorry, comments are closed.