Asistenční služby nabízejí motoristům pojišťovny v rámci i nad rámec sjednaného zákonného pojištění. Služby v ceně jsou samozřejmě omezené, a jejich rozsah se může u jednotlivých společností lišit. Asistenční služby navíc neprovozují přímo dané pojišťovny, ale zajišťují je speciální asistenční společnosti. Jejich služeb lze využít i přímo a to pomocí klubové nebo asistenční karty.

Rozsah a výše limitů neplacené asistenční služby je u jednotlivých pojišťoven jiný. Základem ale je bezplatný příjezd asistenční služby na místo nehody nebo poruchy. Poté následuje vyproštění vozidla nebo jeho oprava na místě. Pokud se nepodaří automobil zprovoznit, je odtažen a uschován na placeném parkovišti. Odtah bývá do padesáti kilometrů hrazen z pojištění.

Dále je možné proplacení ubytování v místě nehody a to v případě, že oprava trvá déle nebo je auto i nadále provozu neschopné nebo proplacení a zajištění odcestování do cíle cesty nebo zpět domů.

Součástí neplacených asistenčních služeb bývá i nárok na půjčku, na okamžité vyřízení záležitostí spojených s nehodou nebo poruchou. Naopak právní služby bývají poskytovány ve verzi „zadarmo“ pouze omezeně.

 

Tip: Zkuste si „ušetřit“ i na lepší asistenční služby. Jak na to? Pokud využijete možnost sjednat si pojištění vozidel online, u většiny pojišťoven ušetříte (většinou 5-10%), takže vám pak možná zbyde dostatečná rezerva k tomu, abyste si sjednali i placené asistenční služby, které jsou mnohem obsáhlejší, takže vás na silnicích nic nezaskočí nepřipravené.

Sorry, comments are closed.